فریت بار مسافری

ارسال بار مسافری به تمام نقاط دنیا با معتبرترین شرکتهای حمل هوایی بار با بهترین قیمت

 

فریت بار مسافری چیست ؟

"فریت بار مسافری" اصطلاحا به ارسال بار مسافری بصورت غیر همراه به کشورهای خارجی ، گفته میشود. فریت بار مسافری میتواند بسته به مقصد آن ، بصورت هوایی ،‌زمینی و یا دریایی انجام شود. اما آنچه که در فریت بار مسافری حائز اهمیت میباشد ، قیمت مقرون بصرفه ی آن در مقایسه با "اضافه بار مسافری" میباشد؛ که در ادامه به تفاوت میان این دو مقوله خواهیم پرداخت .

فریت بار به تمامی کشورهای دنیا قابل انجام میباشد. فریت بار به کشورهایی مانند : آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلستان، آلمان، فرانسه، سوئد، نروژ، ترکیه، امارات، فنلاند، کویت، قطر، عمان و ...بطور خلاصه فریت بار مسافری ، برای کسانیکه قصد مهاجرت و یا سفر و یا ادامه ی تحصیل در خارج از کشور را دارند ، بسیار مناسب است . چرا که از طریق فریت بار ، مهاجران و دانشجویان خارج از کشور میتوانند لوازم منزل و لوازم شخصی خود را ، تحت عنوان Personal Effects به کشور مورد نظر خود فریت (Freight) یا ارسال نمایند. فریت بار مسافری شامل انواع کالاها و لوازم بوده ، و با هزینه ی بسیار پایین تری نسبت به سایر روشهای ارسال کالا ، در حجمها و وزن های مختلف صورت میپذیرد. برای آگاهی از هزینه های فریت بار و مدیریت آن، میتوانید به صفحه ی هزینه فریت بار مراجعه نمایید.


فریت بار مسافری : بهترین جایگزین برای اضافه بار مسافری

فریت بار مسافری بهترین جایگزین برای اضافه بار مسافریست. چرا که در فریت بار مسافری ، شما مجاز به حمل هر میزان بار شخصی و غیرتجاری ، با صرف مبلغ بسیار پایین تری نسبت به اضافه بار هستید؛ بشرط آنکه بار شما، جزو کالاهای غیر مجاز در فریت بار محسوب نشوند. شما میتوانید در فریت بار مسافری، تمام لوازم مجاز در فریت بار را، پیش و یا پس از پرواز خود، به مقصدتان در هرگوشه از جهان، بصورت غیر همراه ارسال نموده، و هرگاه به مقصد رسیدید، در گمرک فرودگاه، محموله ی خود را ترخیص نموده و تحویل بگیرید.


حس آرامش و اطمینان همواره در سایه ی تخصص و کارآمدی بدست می آید. اینهمه رضایتمندی از شرکت پرشین کارگو توسط شرکتهای بزرگ تجاری ایران ، اتفاقی نیست. ما همواره بهترین راه حل ها را برای فریت بار مسافری شما، به شما ارائه خواهیم داد.جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ارسال بار به خارج از کشور و هزینه‌های آن، با کارشناسان ما تماس بگیرید:

80 35 67 55 21 98+ 01 12 29 41 21 98+

چگونه بار خود را فریت نماییم؟

اگر این راهنمای فریت بار مسافری را کاملا مطالعه نمایید ، براحتی با مراحل ارسال لوازم منزل خود به خارج از کشور، آشنا خواهید شد.البته بیان این نکته حائز اهمیت است که با تماس شما با شرکت پرشین کارگو، تیم تخصصی این شرکت، تمام مراحل فریت بار را برای شما انجام خواهد داد، و بجز مواردی که حضور شما برای احراز هویت لازم است، تمامی مراحل ارسال هوایی بار شما را ، بعهده گرفته و به بهترین نحو انجام میدهند.

پرشین کارگو تمام مراحل فریت بار را برای شما انجام میدهد، اما برای آگاهی شما از مراحل فریت بار ، در این مقاله، مراحل ارسال بار مسافری را در 10 گام ، برای شما بیان میداریم .مراحل فریت بار مسافری به خارج از کشور

مشاهده قدم به قدم مراحل فریت بار در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی
 • مرحله اول تماس با شرکت فریت بار مسافری پرشین کارگو

  با همکاران ما در دفتر ترمینال بار فرودگاه امام خمینی تماس بگیرید. همکاران ما صمیمانه آماده راهنمایی به شما در خصوص ارسال بار شما به خارج از کشور میباشند.
 • مرحله دوم بسته بندی تخصصی بار شما

  همکاران ما بار شما را بازدید رایگان کرده و سپس بصورت تخصصی بسته بندی مینمایند.
 • مرحله سوم انتقال بار به فرودگاه امام خمینی

  محموله ی بسته بندی شده ی شما در زمان مناسب به پایانه بار فرودگاه انتقال پیدا میکند .
 • مرحله چهارم تکمیل مدارک لازم

  مدارک مورد نیاز برای فریت بار شما تکمیل و تحویل گمرک میگردد.
 • مرحله پنجم انجام تشریفات گمرکی

  کلیه تشریفات گمرکی توسط تیم تخصصی پرشین کارگو انجام میگیرد.
 • مرحله ششم صدور بارنامه هوایی

  بارنامه‌ی هوایی محموله شما برای ارسال هوایی، در دفتر پرشین کارگو صادر میشود. رزور بار شما از بهترین ایرلاینهای جهان توسط شرکت پرشین کارگو صورت میپذیرد.
 • مرحله هفتم بازرسی بار توسط حراست فرودگاه

  بار شما توسط دستگاه ایکس ری بازرسی میشود تا مراحل امنیتی ارسال بار انجام گیرد.
 • مرحله هشتم تحویل بارنامه هوایی به شما

  پس از اتمام کار و پذیرش هواپیمایی، یک نسخه از بارنامه تحویل شما میگردد تا در فرودگاه مقصد بار خود را ترخیص نمایید.
 • مرحله نهم پشتیبانی و پیگیری بارنامه

  ما تا رسیدن بار و تحویل آن به شما در مقصد، در کنار شماخواهیم بود و هرگونه پشتیبانی و پیگیری مورد نیاز را انجام میدهیم.
1 تماس با شرکت پرشین کارگو پارسیان

شما با تماس با شرکت پرشین کارگو می توانید از مشاره تلفنی یا حضوری کارشناسان ما در زمینه ی فریت بار مسافری، به صورت رایگان بهرمند گردید.
کارشناسان ما با دانش و تجربه کافی در زمینه فریت بار مسافری ، پاسخ گوی تمام پرسشهای شما بوده ، و سریع ترین ، ایمن ترین و کم هزینه ترین روش ارسال بار را به شما پیشنهاد خواهند داد.
شما با استفاده از مشورت کارشناسان ما می توانید از کالاهای غیرمجاز در فریت بار ،تخفیف های حمل خارجی ، و نیز قوانین گمرکی و فرودگاهی مبدا و مقصدتان مطلع گشته و کلیه فرآیند ارسال لوازم منزل و یا وسایل شخصی خود را با آرامش و اطمینان به پایان برسانید.


2بسته بندی تخصصی بار فریت

یکی از مهمترین مراحل ارسال بار فریت که نقش بسزایی در مدیریت هزینه های فریت بار و سلامت بار شما را دارا می باشد، مرحله بسته بندی می باشد. نکات مهم در بسته بندی استاندارد که توسط نیروهای آموزش دیده و با تجربه ما انجام میگیرد شامل موارد زیر است:

 • استفاده از متریال با کیفیت و استاندارد
 • استفاده بجا و کافی از ضربه گیرها ومحافظ ها
 • استفاده از صندوق چوبی و یا فلزی در صورت لزوم
 • چیدمان صحیح و اصولی بار
 • حذف کالا های ممنوعه فریت بار مسافری
 • تقسیم وزنی مناسب بار بین بسته ها


رعایت این نکات و برخی موارد دیگر، مانع از پرداخت هزینه اضافی به ایرلاین و یا باز شدن مجدد بار شما در گمرک و پرداخت دوباره هزینه بسته بندی شده ، و در پایان باعث به سلامت رسیدن بار شما در مقصد میگردد.
نکات مهم:
• در صورت استاندارد نبودن بسته بندی ، بار توسط شرکت های خدماتی مربوطه و ایرلاینها پذیرش نمی گردد.
• در صورت چیدمان غیر استاندارد و غیر اصولی ، مجبور به پرداخت هزینه وزن حجمی بار به ایرلاین میگردید.

برای آگاهی بیشتر، صفحه ی بسته بندی بار فریت را در سایت ما مطالعه فرمایید.

3 انتقال بار به فرودگاه امام خمینی (ره)

فرآیند انتقال بار به باربری فرودگاه امام خمینی جهت انجام تشریفات گمرکی و ادامه کار ، با نظارت کامل کارشناسان ما و با بار چینی اصولی و استاندارد و بهره گیری از کامل ترین ناوگان حمل و نقل درون شهری، به پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی صورت میگیرد.

کلیه مراحل فریت بار مسافری برای ما دارای اهمیت میباشند. از این رو سرمایه گذاری زیادی در جهت ایجاد زیر ساخت لازم برای تحقق این مهم ، صورت گرفته است. داشتن ناوگان حمل و نقل کامل ، از وسایل نقلیه سنگین گرفته تا انواع وانت بارها و وانت ون، تنها بخشی از خدمات لجستیکی پرشین کارگو پارسیان می باشد.

4تهیه و تکمیل مدارک فریت بار مسافری

جهت ارسال بار فریت مسافری ، داشتن برخی مدارک ، مانند : کپی پاسپورت و بلیط فرستنده و تکمیل کردن فرم های مربوطه ، الزامی می باشد؛ که کارشناسان ما کلیه اطلاعات در رابطه با مدارک لازم را ، به شما اطلاع داده و فرمهای مربوط به اظهار گمرک را ، در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهند .
تکمیل و آماده سازی مدارک مورد نیاز، زیر نظر کارشناسان با تجربه این شرکت، در کوتاه ترین زمان صورت می گیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه ی مدارک فریت بار را مطالعه نمایید.

5گرفتن مجوزهای لازم جهت فریت بار

با توجه به ماهیت برخی بارها ، بسته بندی و یا بعضی از مقصدها که حساسیت های خاصی برای ورود کالا به کشورشان دارند، و یا گاها درخواست خود مشتری ، نیاز به گرفتن برخی مجوزها (از قبیل : گواهی سم پاشی صندوق چوبی، گواهی مبدا و...) قبل از ارسال بار وجود دارد .

پرسنل با تجربه ومتخصص ما ، در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام به تهیه و گرفتن کلیه مجوزهای لازم جهت ارسال و یا ترخیص بار در مقصد شما می نمایند.
سابقه طولانی و ارتباط موثر شرکت پرشین کارگو پارسیان با کلیه سازمان ها و شرکت های ذیصلاح جهت صدور و گرفتن مجوز های لازم ، اطمینان بخش خدمات حرفه ای و مطمئن به شما مشتریان عزیز می باشد.

6 انجام تشریفات گمرکی برای فریت بار

تیم شرکت پرشین کارگو مستقر در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) ، که متشکل از 8 نفر نیروی انسانی با تجربه و کاردان دارای سابقه درخشان در فرودگاه امام خمینی می باشند، کلیه مراحل تشریفات گمرکی شما مشتریان عزیز را برعهده گرفته و در کوتاه ترین زمان ممکن ، با بهترین خدمات در خدمت شما خواهند بود.
حضور مدیران بخش صادرات شرکت پرشین کارگو پارسیان در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی (ره) ، و در دسترس بودن آنها ، نوید بخش خدمات با کیفت و درخور شان شما مشتریان عزیز می باشد.

7 صدوربارنامه ، گرفتن رزرو و صدور بیمه نامه فریت بار مسافری

شرکت پرشین کارگو پارسیان ، با مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری و بر خورداری از استاک کلیه شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی ، یکی از بزرگترین و با سابقه ترین شرکت ها ی مستقر در فرودگاه امام خمینی (ره) می باشد.

پرسنل مجرب و متخصص دفتر فرودگاه امام خمینی شرکت پرشین کارگو پارسیان، با کادری شامل 10 نفر نیروی انسانی، آماده ارائه خدمات کامل از جمله : صدور انواع بارنامه ها، بیمه نامه ها و گرفتن رزرو با اولین پرواز ممکن ، به شما مشتریان عزیز هستند.
با توجه به محدودیت موجود در بیمه مرسولات حمل هوایی، شرکت پرشین کارگو پارسیان با داشتن نمایندگی فروش معتبر ترین شرکت های بیمه ای ایرانی و بین المللی، در صورت لزوم جهت بیمه مازاد بار ، در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.
شرکت پرشین کارگو پارسیان ، تجربه خدمات بدون واسطه و با کیفیت را برای شما به ارمغان می آورد. پایین ترین نرخ های حمل هوایی را با حذف واسطه ها با ما تجربه کنید.

8 الصاق تگ و لیبل ، ایکس ری و تحویل بار به ایرلاین

کلیه اطلاعات مشتری از جمله اسم ، آدرس و شماره تماس ، در بارنامه‌ی هوایی درج می گردد و هر بارنامه دارای یک شماره 11 رقمی منحصر به فرد می باشد، که این شماره به همراه اطلاعات وزن ، تعداد ، مبدا و مقصد بار توسط یک «تگ» بر روی بسته ها الصاق می گردد. پس از الصاق تگ وبازرسی کلیه‌ی بسته ها توسط دستگاه «ایکس ری»، بار تحویل شرکت هواپیمایی مربوطه در قسمت انبار های عمومی گمرک گشته و تا زمان انتقال به انبار هواپیما جهت ارسال، در این انبار محافظت و نگه داری می گردد.
کلیه این مراحل توسط پرسنل شرکت و با حضور مشتری و یا نمایندگان قانونی ایشان انجام میگردد.

9 تحویل بارنامه و سایر مدارک به مشتری و تسویه حساب

ما میزبان شما در فرودگاه امام خمینی (ره) در یکی از بزرگترین و با سابقه ترین دفترهای مستقر در فرودگاه هستیم.

در این مرحله یک نسخه از بارنامه (قرار داد حمل) و کپی تمام مدارک و مجوز های اخذ شده و پرینت مربوط به رزرو بار ، در اختیار مشتریان عزیز قرار گرفته و تسیه حساب انجام میگیرد.
رضایت کامل مشتری در کلیه مراحل، سرلوحه کار شرکت پرشین کارگو پارسیان می باشد.

10 پشتیبانی و پیگیری بار تا رسیدن آن به مقصد

فروش ، پایان کار نیست ؛ بلکه آغاز تعهد است . شرکت پرشین کارگو پارسیان با این شعار خود را در پشتیبانی و پیگیری بار ارسالی موظف می داند و با ایجاد زیر ساخت های لازم از طریق سایت، مکاتبات ایمیلی ، واتساپ و تلفنی ، به صورت 24 ساعته پاسخ گوی شما مشتریان عزیز می باشد.


دفتر شرکت پرشین کارگو واقع در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) ، دفتر اصلی این شرکت در امر فریت بار مسافری به خارج از کشور می‌باشد. تمامی کادر این دفتر در زمینه‌ی صادرات بار تخصص داشته و می‌توانند شما را در زمینه‌ی ارسال بارهای فریت و صادراتی یاری و مشاوره دهند.
در این دفتر خدمات کامل فریت بار مسافری - از صفر تا صد ـ برای شما انجام میشود. خدماتی از قبیل:

 • صدور بارنامه معتبرترین ایرلاین‌های دنیا در دفتر باربری فرودگاه امام خمینی
 • بسته‌بندی بار مسافری و بار تجاری - پالت بندی چوبی و فلزی بارهای حجیم
 • اخذ مجوزات گمرکی جهت بارهای مسافری و صادراتی
 • ترانسپورت بار از منزل تا فرودگاه امام خمینی
 • انجام تشریفات گمرکی و بازرسی بار تا پذیرش هواپیمایی
 • پیگیری بارنامه محموله‌ی فریت شده و ...

برای اطلاعات بیشتر، دفتر فریت بار فرودگاه امام خمینی را در سایت، مشاهده نمایید.
"هزینه های فریت بار" و مدیریت آنها برای مسافران و مهاجران و دانشجویانی که قصد ارسال بار و یا لوازم منزل خود را به خارج از کشور دارند ، یکی از مهمترین مسائلی است که در صنعت حمل و نقل بین المللی و لجستیک به آن پرداخته میشود. اگر شما هم قصد مهاجرت و یا سفر به خارج از کشور را داشته باشید ، حتما برای ارسال بار خود به مقصد مورد نظرتان ، نیازمند این هستید که بتوانید هزینه های فریت بار خود را دانسته و مدیریت کنید.
هزینه ها شامل موارد زیر میباشد:

 • هزینه بسته بندی بار فریت
 • هزینه ی حمل تا قسمت بار فرودگاه امام خمینی
 • هزینه ی توزین ، تخلیه و بارگیری و انبارداری
 • هزینه ی تشریفات گمرکی و گرفتن پته مسافری
 • هزینه های گرفتن مجوزهای مربوط به بار و بسته بندی
 • هزینه بارنامه ی هوایی

برای اطلاعات بیشتر در این مورد هریک از موارد فوق، صفحه هزینه فریت بار را مشاهده نمایید.
بطور کلی در مقوله ی فریت بار مسافری، شما طبق قوانین گمرکی مجاز به ارسال اقلام شخصی و لوازم منزل خود - به طوری که جنبه ی تجاری پیدا نکند هستید. اقلامی از قبیل لوازم آشپزخانه، لوازم اتاق خواب و پذیرایی، البسه، ظروف، فرش، مواد خوراکی و ...
شما میتوانید در صفحه ی کالاهای مجاز در فریت بار مسافری، شرح کامل اقلام مجاز را برای ارسال هوایی به خارج از کشور مشاهده نمایید.


بطور کلی ارسال بار با هواپیما محدودیت‌های خاص خود را ایجاد میکند. جدا از این امر، ارسال بار به خارج از کشور هم، جنبه های گمرکی خود را چه در مبدا و چه در مقصد، داراست. از این روی، مبحثتی تحت عنوان کالاهای ممنوعه در فریت بار مسافری باز میشود.
این ممنوعیت‌ها گاه جنبه‌ی حراستی دارند و گاه جنبه‌ی گمرکی. آگاهی از این ممنوعیت‌ها شما را از دردسر بازرسی های پیاپی، مرجوع و یا احیانا مصادره نمودن بارهایتان در گمرک مبدا و مقصد، مصون میدارد. ما در صفحه ای جداگانه به این امر مهم پرداخته ایم. برای آگاهی بیشتر، صفحه‌ی کالاهای ممنوع در ارسال بار با هواپیما را مطالعه نمایید.

قوانین و مقررات گمرکی در مورد فریت بار مسافری و خروج کالا از ایران:

1تجاری نبودن کالای فریت شده
مسافران خروجی اعم از این ‌که ایرانی باشند یا خارجی، می‌توانند علاوه بر وسایل سفر و لوازم شخصی، کالاهای ایرانی تا سقف مقرر برای مسافران ورودی را، همراه ببرند؛ مشروط بر این‌که هر دو گروه کالا جنبه‌ تجاری پیدا نکنند.
2فریت بار به خارج از کشور برای اتباع خارجی در ایران
اتباع خارجی که به‌طور رسمی در ایران کار یا تحصیل می‌کنند، در پایان دوره‌ی کار یا تحصیل‌شان می‌توانند لوازم خود را در حد متعارف بدون مجوز یا کارت بازرگانی از کشور خارج کنند.
3مقدار مجاز ارسال زعفران در فریت بار مسافری به خارج از کشور
خروج زعفران تا 100 گرم برای هر مسافر مجاز می‌باشد. این بار هم می‌تواند همراه مسافر حمل شود و هم میتواند به‌صورت فریت مسافری ارسال شود.
4مقدار مجاز حمل هوایی خاویار بصورت فریت مسافری
خروج خاویار دارای مجوز شیلات برای هر مسافر تا ۱۲۵ گرم مجاز می باشد.
5مقدار مجاز فریت هوایی خشکبار (پسته، بادام و...)
خروج انواع خشکبار به همراه مسافر به مقداری که جنبه‌ی تجاری نداشته باشد، بلامانع است. حداکثر مقدار مجاز پسته برای خروج، به ازای هر گذرنامه ۱۰ کیلوگرم است.

نکته خروج پسته، مغز پسته، خشکبار و زعفران برای مسافران ایرانی عازم سه کشور عراق، سوریه و عربستان ممنوع است. محدودیت فوق شامل جهانگردانی که گذرنامه‌ی خارجی داشته باشند، نمی‌شود.
6ارسال هوایی فرش دست‌بافت به خارج از کشور بصورت فریت بار مسافری
خروج فرش دستباف به همراه مسافر تا سقف ۲۰ متر مربع مجاز است و مسافر از نظر تعداد قطعات فرش همراه محدودیتی ندارد، به شرطی که سقف متراژ ذکر شده را رعایت کند.

نکته - خروج فرش همراه مسافر علاوه بر مرزهای هوایی از مرز زمینی و دریایی نیز مجاز است.

نکته -خروج فرش‌های نفیس که ارزش تاریخی و میراث فرهنگی دارند، ممنوع است.

نکته - خروج فرش همراه مسافر به مقصد کشورهای عراق، سوریه و عربستان مجاز نیست.
7چه مقدار ارز همراه مسافر میتواند از ایران خارج شود؟
بر اساس مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، خروج وجه نقد حداکثر تا مبلغ 5 هزار یورو (یا معادل آن به ارزهای دیگر) برای هر مسافر آزاد است.
خروج نقدی ارز در قالب چک‌های مسافرتی بانکی نیز آزاد است. همراه داشتن ارز خارجی بیش از5 هزار یورو مشمول مقررات و ضوابط ناظر بر ارز همراه مسافر بوده و مستلزم اظهار به گمرک می‌باشد.
عدم رعایت مقررات فوق، مشمول مجازات مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال ١٣٩٢ خواهد شد.
8ارسال هلی‌کوپترهای کوچک، هلی‌شات یا پرنده های کنترلی در فریت بار مسافری
طبق ماده 122 قانون امورگمرکی، ورود پرنده های کنترلی (از جمله هلی کوپتر وکواد کوپترها و...) مشمول اخذ مجوز قانونی می‌باشد و چنانچه افراد در زمان خروج از کشور این وسیله را به همراه دارند، می بایست مراتب را به گمرک اعلام نمایند .
9ارسال زیور آلات شخصی از طلا و نقره و سنگهای قیمتی در فریت بار مسافری
خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر از انواع مصنوعات طلا، نقره و پلاتین در مجموع حداکثر تا میزان ۱۵۰ گرم مجاز خواهد بود. چنانچه زیورآلات مورد بحث مزین به سنگ های گرانبها از قبیل الماس، زمرد، یاقوت و… باشد، نباید وزن نگین منصوب به آنها در مجموع از یک قیراط تجاوز کند.
10ارسال ظروف نقره به خارج از کشور در فریت بار هوایی
خروج ظروف و مصنوعات نقره (به جز زیورآلات) توسط مسافر حداکثر تا میزان سه کیلوگرم مجاز است، مشروط بر اینکه اشیا مذکور در زمره آثار فرهنگی و تاریخی محسوب نشود.
11ارسال هوایی اشیاء قیمتی و عتیقه
خروج اشیاء عتیقه،‌ آثار هنری اصیل، کتاب‌های خطی و چاپ سنگی، قطعات خوشنویسی شده، اوراق مینیاتور، انواع سکه‌های گران‌بها و هر نوع اشیای تاریخی و میراث فرهنگی ممنوع است.

نکات مهم در مورد فریت بار مسافری که میبایست بدانید:1 یک هفته تا ده روز قبل از انجام مسافرت ، جهت ارسال بار فریت مسافری با ما تماس بگیرید.

2 با در نظر گرفتن ایام تعطیل گمرک، حداقل دو روز قبل از سفر باید اقدام به انجام فریت بار مسافری نمایید.

3 گمرک امام خمینی ( ره ) در روزهای پنج شنبه ، جمعه و سایر تعطیلات رسمی کشور، تعطیل می باشد.

4 جهت انجام فریت بار مسافری ، از شرکت های دارای مجوز حمل هوایی بار و دارای دفتر در فرودگاه امام خمینی (ره) کمک بگیرید.

5 جاسازی هرگونه کالا و اختفای آن از دید مأموران گمرک در بار فریت، قاچاق تلقی میشود و مشمول مقررات مربوط به قاچاق کالا خواهد بود.

6 از تحویل گرفتن کالای دیگران اکیدا خودداری نمایید چرا که هرگونه مسئولیت قانونی آن به عهده شما می باشد و چنانچه هر نوع تخلف گمرکی کشف شود شما باید پاسخگو باشید .