فریت بار مسافری

ارسال بار مسافری به تمام نقاط دنیا با معتبرترین شرکتهای حمل هوایی بار

 


فریت بار مسافری چیست ؟

"فریت بار مسافری" اصطلاحا به ارسال بار مسافری بصورت غیر همراه به کشورهای خارجی ، گفته میشود. فریت بار مسافری میتواند بسته به مقصد آن ، بصورت هوایی ،‌زمینی و یا دریایی انجام شود. اما آنچه که در فریت بار مسافری حائز اهمیت میباشد ، قیمت مقرون بصرفه ی آن در مقایسه با "اضافه بار مسافری" میباشد؛ که در ادامه به تفاوت میان این دو مقوله خواهیم پرداخت .

فریت بار به تمامی کشورهای دنیا قابل انجام میباشد. فریت بار به کشورهایی مانند : آمریکا، استرالیا، کانادا، انگلستان، آلمان، فرانسه، سوئد، نروژ، ترکیه، امارات، فنلاند، کویت، قطر، عمان و ...بطور خلاصه فریت بار مسافری ، برای کسانیکه قصد مهاجرت و یا سفر و یا ادامه ی تحصیل در خارج از کشور را دارند ، بسیار مناسب است . چرا که از طریق فریت بار ، مهاجران و دانشجویان خارج از کشور میتوانند لوازم منزل و لوازم شخصی خود را ، تحت عنوان Personal Effects به کشور مورد نظر خود فریت (Freight) یا ارسال نمایند. فریت بار مسافری شامل انواع کالاها و لوازم بوده ، و با هزینه ی بسیار پایین تری نسبت به سایر روشهای ارسال کالا ، در حجمها و وزن های مختلف صورت میپذیرد. برای آگاهی از هزینه های فریت بار و مدیریت آن، میتوانید به صفحه ی هزینه فریت بار مراجعه نمایید.

فریت یا اضافه بار مسافری؟ کدام مناسب تر است؟

برای اغلب مسافران به خارج از کشور پیش می آید که باری که قصد همراه بردن آن را دارند ، بیش از وزنی است که خطوط هوایی اجازه ی همراه بردن آن را میدهند. معمولا بسته به کلاس ایرلاین و نوع بلیط ، شما مجاز به حمل چیزی مابین 25 الی 50 کیلو گرم بار همراه مسافری در پرواز هستید. نکته ایجاست که شما برای حمل هر کیلوگرم اضافه بار مسافری ، میبایست مبلغ بسیار بالایی را هزینه کنید ، که اصلا بصرفه نیست.فریت بار مسافری : بهترین جایگزین برای اضافه بار مسافری

فریت بار مسافری بهترین جایگزین برای اضافه بار مسافریست. چرا که در فریت بار مسافری ، شما مجاز به حمل هر میزان بار شخصی و غیرتجاری ، با صرف مبلغ بسیار پایین تری نسبت به اضافه بار هستید؛ بشرط آنکه بار شما، جزو کالاهای غیر مجاز در فریت بار محسوب نشوند. شما میتوانید در فریت بار مسافری، تمام لوازم مجاز منزل خود را پیش و یا پس از پرواز خود ، به مقصدتان در هرگوشه از جهان ، بصورت غیر همراه ارسال نموده ، و هرگاه به مقصد رسیدید ، در گمرک فرودگاه ، محموله ی خود را ترخیص نموده و تحویل بگیرید.

چگونه بار خود را فریت نماییم؟

اگر این راهنمای فریت بار مسافری را کاملا مطالعه نمایید ، براحتی با مراحل ارسال لوازم منزل خود به خارج از کشور، آشنا خواهید شد.البته بیان این نکته حائز اهمیت است که با تماس شما با شرکت پرشین کارگو، تیم تخصصی این شرکت ، در تمام مراحل فریت بار همراه شما بوده، و بجز مواردی که حضور شما برای احراز هویت لازم است، تمامی مراحل فریت بار شما را ، بعهده گرفته و به بهترین نحو انجام میدهند.

پرسنل شرکت پرشین کارگو تمام مراحل فریت بار را برای شما انجام میدهند ، اما برای آگاهی شما از مراحل فریت بار ، در این مقاله ، مراحل ارسال بار مسافری را در 10 گام ، برای شما بیان میداریم .مراحل فریت بار مسافری به خارج از کشور

1 تماس با شرکت پرشین کارگو پارسیان

شما با تماس با شرکت پرشین کارگو پارسیان می توانید از مشاره تلفنی یا حضوری کارشناسان ما در زمینه ی فریت بار مسافری، به صورت رایگان بهرمند گردید.
کارشناسان ما با دانش و تجربه کافی در زمینه فریت بار مسافری ، پاسخ گوی تمام پرسشهای شما بوده ، و سریع ترین ، ایمن ترین و کم هزینه ترین روش ارسال بار را به شما پیشنهاد خواهند داد.
شما با استفاده از مشورت کارشناسان ما می توانید از ممنوعیت های ارسال بار ،تخفیف های حمل خارجی ، و نیز قوانین گمرکی و فرودگاهی مبدا و مقصدتان مطلع گشته و کلیه فرآیند ارسال لوازم منزل و یا وسایل شخصی خود را با آرامش و اطمینان به پایان برسانید.

2بسته بندی تخصصی بار فریت

یکی از مهمترین مراحل ارسال بار فریت که نقش بسزایی در مدیریت هزینه ها و سلامت بار شما را دارا می باشد، مرحله بسته بندی می باشد. نکات مهم در بسته بندی استاندارد که توسط نیروهای آموزش دیده و با تجربه ما انجام میگیرد شامل موارد زیر است:

  • استفاده از متریال با کیفیت و استاندارد
  • استفاده بجا و کافی از ضربه گیرها ومحافظ ها
  • استفاده از صندوق چوبی و یا فلزی در صورت لزوم
  • چیدمان صحیح و اصولی بار
  • حذف کالا های ممنوعه فریت بار مسافری
  • تقسیم وزنی مناسب بار بین بسته ها

رعایت این نکات و برخی موارد دیگر، مانع از پرداخت هزینه اضافی به ایرلاین و یا باز شدن مجدد بار شما در گمرک و پرداخت دوباره هزینه بسته بندی شده ، و در پایان باعث به سلامت رسیدن بار شما در مقصد میگردد.
نکات مهم:
• در صورت استاندارد نبودن بسته بندی ، بار توسط شرکت های خدماتی مربوطه و ایرلاینها پذیرش نمی گردد.
• در صورت چیدمان غیر استاندارد و غیر اصولی ، مجبور به پرداخت هزینه وزن حجمی بار به ایرلاین میگردید.

برای آگاهی بیشتر، صفحه ی بسته بندی بار فریت را در سایت ما مطالعه فرمایید.

3 انقال بار به فرودگاه امام خمینی (ره)

فرآیند انتقال بار به فرودگاه امام خمینی جهت انجام تشریفات گمرکی و ادامه کار ، با نظارت کامل کارشناسان ما و با بار چینی اصولی و استاندارد و بهره گیری از کامل ترین ناوگان حمل و نقل درون شهری به پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی (ره) صورت میگیرد.

کلیه مراحل فریت بار مسافری برای ما دارای اهمیت میباشند. از این رو سرمایه گذاری زیادی در جهت ایجاد زیر ساخت لازم برای تحقق این مهم ، صورت گرفته است. داشتن ناوگان حمل و نقل کامل ، از وسایل نقلیه سنگین گرفته تا انواع وانت بارها و وانت ون، تنها بخشی از خدمات لجستیکی پرشین کارگو پارسیان می باشد.

4تهیه و تکمیل مدارک فریت بار مسافری

جهت ارسال بار فریت مسافری ، داشتن برخی مدارک ، مانند : کپی پاسپورت و بلیط فرستنده و تکمیل کردن فرم های مربوطه ، الزامی می باشد؛ که کارشناسان ما کلیه اطلاعات در رابطه با مدارک لازم را ، به شما اطلاع داده و فرمهای مربوط به اظهار گمرک را ، در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهند .
تکمیل و آماده سازی مدارک مورد نیاز، زیر نظر کارشناسان با تجربه این شرکت، در کوتاه ترین زمان صورت می گیرد.

5گرفتن مجوزهای لازم جهت فریت بار

با توجه به ماهیت برخی بارها ، بسته بندی و یا بعضی از مقصدها که حساسیت های خاصی برای ورود کالا به کشورشان دارند، و یا گاها درخواست خود مشتری ، نیاز به گرفتن برخی مجوزها (از قبیل : گواهی سم پاشی صندوق چوبی، گواهی مبدا و...) قبل از ارسال بار وجود دارد .

پرسنل با تجربه ومتخصص ما ، در کوتاه ترین زمان ممکن، اقدام به تهیه و گرفتن کلیه مجوزهای لازم جهت ارسال و یا ترخیص بار در مقصد شما می نمایند.
سابقه طولانی و ارتباط موثر شرکت پرشین کارگو پارسیان با کلیه سازمان ها و شرکت های ذیصلاح جهت صدور و گرفتن مجوز های لازم ، اطمینان بخش خدمات حرفه ای و مطمئن به شما مشتریان عزیز می باشد.

6 انجام تشریفات گمرکی برای فریت بار

تیم شرکت پرشین کارگو مستقر در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) ، که متشکل از 8 نفر نیروی انسانی با تجربه و کاردان دارای سابقه درخشان در فرودگاه امام خمینی می باشند، کلیه مراحل تشریفات گمرکی شما مشتریان عزیز را برعهده گرفته و در کوتاه ترین زمان ممکن ، با بهترین خدمات در خدمت شما خواهند بود.
حضور مدیران بخش صادرات شرکت پرشین کارگو پارسیان در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی (ره) ، و در دسترس بودن آنها ، نوید بخش خدمات با کیفت و درخور شان شما مشتریان عزیز می باشد.

7 صدوربارنامه ، گرفتن رزرو و صدور بیمه نامه فریت بار مسافری

شرکت پرشین کارگو پارسیان ، با مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری و بر خورداری از استاک کلیه شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی ، یکی از بزرگترین و با سابقه ترین شرکت ها ی مستقر در فرودگاه امام خمینی (ره) می باشد.

پرسنل مجرب و متخصص دفتر فرودگاه امام خمینی شرکت پرشین کارگو پارسیان، با کادری شامل 10 نفر نیروی انسانی، آماده ارائه خدمات کامل از جمله : صدور انواع بارنامه ها، بیمه نامه ها و گرفتن رزرو با اولین پرواز ممکن ، به شما مشتریان عزیز هستند.
با توجه به محدودیت موجود در بیمه مرسولات حمل هوایی، شرکت پرشین کارگو پارسیان با داشتن نمایندگی فروش معتبر ترین شرکت های بیمه ای ایرانی و بین المللی، در صورت لزوم جهت بیمه مازاد بار ، در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.
شرکت پرشین کارگو پارسیان ، تجربه خدمات بدون واسطه و با کیفیت را برای شما به ارمغان می آورد. پایین ترین نرخ های حمل هوایی را با حذف واسطه ها با ما تجربه کنید.

8 الصاق تگ و لیبل ، ایکس ری و تحویل بار به ایرلاین

کلیه اطلاعات مشتری از جمله اسم ، آدرس و شماره تماس ، در بارنامه درج می گردد و هر بارنامه دارای یک شماره 11 رقمی منحصر به فرد می باشد، که این شماره به همراه اطلاعات وزن ، تعداد ، مبدا و مقصد بار توسط یک «تگ» بر روی بسته ها الصاق می گردد. پس از الصاق تگ وبازرسی توسط دستگاه «ایکس ری» کلیه بسته ها ، بار تحویل شرکت هواپیمایی مربوطه در قسمت انبار های عمومی گمرک گشته و تا زمان انتقال به انبار هواپیما جهت ارسال در این انبار محافظت و نگه داری می گردد.
کلیه این مراحل توسط پرسنل شرکت و با حضور مشتری و یا نمایندگان قانونی ایشان انجام میگردد.

9 تحویل بارنامه و سایر مدارک به مشتری و تسویه حساب

ما میزبان شما در فرودگاه امام خمینی (ره) در یکی از بزرگترین و با سابقه ترین دفترهای مستقر در فرودگاه هستیم.

در این مرحله یک نسخه از بارنامه (قرار داد حمل) و کپی تمام مدارک و مجوز های اخذ شده و پرینت مربوط به رزرو بار ، در اختیار مشتریان عزیز قرار گرفته و تسیه حساب انجام میگیرد.
رضایت کامل مشتری در کلیه مراحل سرلوحه کار شرکت پرشین کارگو پارسیان می باشد.

10 پشتیبانی و پیگیری بار تا رسیدن آن به مقصد

فروش ، پایان کار نیست ؛ بلکه آغاز تعهد است . شرکت پرشین کارگو پارسیان با این شعار خود را در پشتیبانی و پیگیری بار ارسالی موظف می داند و با ایجاد زیر ساخت های لازم از طریق سایت، مکاتبات ایمیلی ، واتساپ و تلفنی ، به صورت 24 ساعته پاسخ گوی شما مشتریان عزیز می باشد.


نکات مهم در مورد فریت بار مسافری که میبایست بدانید:

  • یک هفته تا ده روز قبل از انجام مسافرت ، جهت ارسال بار فریت مسافری با ما تماس بگیرید.
  • با در نظر گرفتن ایام تعطیل گمرک، حداقل دو روز قبل از سفر باید اقدام به انجام فریت بار مسافری نمایید.
  • گمرک امام خمینی ( ره ) در روزهای پنج شنبه ، جمعه و سایر تعطیلات رسمی کشور، تعطیل می باشد.
  • جهت انجام فریت بار مسافری ، از شرکت های دارای مجوز حمل هوایی بار و دارای دفتر در فرودگاه امام خمینی (ره) کمک بگیرید.