بسته‌بندی بار فریت مسافری


بسته‌بندی ایمن و استاندارد با کمترین هزینه

 

بسته‌بندی بار فریت مسافری

شاید تا بحال به این نکته توجه نکرده باشید که «بسته‌بندی بار فریت» در ارسال هوایی بار به خارج از کشور، تا چه حد می‌تواند دارای اهمیت باشد. اما اگر این مقاله را مطالعه کنید، نقش و اهمیت بسته‌بندی استاندارد را در سلامت و امنیت فریت بار، آسودگی خیال و هزینه‌های فریت بار خود خواهید دانست.

بطور کلی می‌توان گفت : بسته‌بندی کالا در ارسال بار به خارج از کشور ، برای سهولت در جابجایی، ایمنی و حفاظت کالا و نیز سرعت در تخلیه و بارگیری کالا انجام می‌گیرد. بسته‌بندی کالا باید کارآمد، ارزان و سبک باشد. و همچنین در برابر اتفاقات معمول در حمل و نقل، مقاوم بوده و کالا را از آسیب‌های احتمالی و زیان‌های مالی محافظت نماید.

چرا بسته‌بندی بار فریت اینقدر مهم است؟

به دلایل مختلفی که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم، شرکت‌های حمل و نقل هوایی و فریت بار مسافری، بسته‌بندی بار مسافری را بسیار مهم دانسته و بر آن تاکید دارند:

 • بطور کلی ، بار مسافری حاوی کالاهای مختلف و ناهمگونی می‌باشد، که این تفاوت در شکل و ماهیت، گاها می‌تواند باعث آسیب رساندن کالایی به کالای دیگر شود. این آسیب‌ها می‌تواند هزینه‌بر و گاها خطرساز باشد.
 • ماهیت برخی کالاها ـ مخصوصا مواد خوراکی ـ بصورتی‌ست که چنانچه بسته‌بندی مناسب نداشته باشند، ممکن است به سبب حمل هوایی، باعث بروز مشکل در خود بار و یا بارهای مجاور شوند.
 • چنانچه بسته‌بندی کالاهای شما طبق استانداردهای حمل بین‌المللی نباشد، هنگام بروز حوادث احتمالی، شرکت‌های بیمه، خسارتی برای شما در نظر نخواهند گرفت.
 • گمرک برخی کشورها، برای بار ورودی، سختگیری‌های خاصی دارند. در اینگونه موارد، چنانچه کالای شما دارای بسته‌بندی مناسب و استانداردی نباشد، از ترخیص آن ممانعت به عمل می‌آید.
 • چنانچه لوازم شما بصورت اصولی بسته‌بندی نشوند، ممکن است در حجم بار شما تاثیر گذاشته و موجب افزایش هزینه‌های حمل بار شما گردد. یک بسته‌بندی خوب، تاثیر بسزایی در هزینه‌های حمل بار هوایی شما دارد.
 • برای حمل هوایی برخی کالاها مانند: کالاهای فاسد شدنی ، کالاهای شکستنی، کالاهای حجیم، مواد خوراکی و ... می‌بایست از بسته‌بندی‌های مخصوص استفاده نمود.
 • بسته‌بندی مناسب باعث می‌شود در زمان حمل کالا توسط کارگران و یا لیفتراک‌ها، آسیبی به بار شما وارد نیاید.
 • چنانچه بسته‌بندی بار شما مناسب نباشد، خسارات احتمالی وارده بر کالا، می‌تواند هزینه‌های مجدد و گاها جبران ناپذیری را برای شما ایجاد نماید.
 • برای حمل هوایی کالاهایی که جزو کلاس کالاهای خطرناک می‌باشند، می‌بایست از بسته‌بندی‌های مخصوص UN استفاده نمود که در صفحه‌ی حمل کالای خطرناک ، بدان پرداخته‌ایم.
 • و نهایتا اینکه، هزینه‌های بسته‌بندی بار فریت را جزو هزینه‌های خود بحساب نیاورید. چرا که با صرف این هزینه‌ی محدود، لوازم منزل و وسایل شخصی شما که حتما برای شما دارای ارزش‌های خاصی هستند، ایمن به مقصد رسیده و سالم تحویل شما می‌گردند.


خدمات تخصصی بسته‌بندی فریت مسافری

شرکت پرشین کارگو پارسیان، با داشتن پرسنل کارآزموده، با تجربه و متخصص در بسته‌بندی بار فریت، و دارا بودن مدارک بین‌المللی زیر نظر سازمان جهانی در زمینه بسته‌بندی کالا، تضمین کننده یک بسته‌بندی استاندارد، ایمن، ارزان و سبک برای شما مشتریان عزیز می‌باشد.

فرایند بسته‌بندی با در نظر گرفتن قوانین حمل و نقل بین‌المللی صورت می‌گیرد؛ زیرا جبران خسارت‌های احتمالی توسط شرکت‌های هواپیمایی، منوط به داشتن بسته‌بندی استاندارد می‌باشد.بسته‌بندی ایمن و استاندارد کالاها جهت حمل و نقل هوایی و زمینی و دریایی، تخصص ماست. آن را به ما بسپارید.
خدمات بسته‌بندی بار پرشین گارکو پارسیان در یک نگاه:

 • بازدید و مشاوره رایگان
 • بسته‌بندی ایمن و استاندارد در محل مشتری
 • تجهیزات و اقلام متنوع و کافی
 • پرسنل مجرب، متخصص و با تجربه
 • ناوگان حمل و نقل مجهز و کامل

بازدید و مشاوره قبل از بسته‌بندی بار فریت مسافری

در زمان ارسال بار مسافری به خارج از کشور، می‌بایست توجه داشته باشید که برخی از کالاها، شامل ممنوعیت‌هایی از نظر حمل هوایی بوده، و یا ورود آن به برخی از کشورها دارای ممنوعیت می‌باشد. هنگامی که با یکی از دفاتر ما جهت فریت بار مسافری خود تماس می‌گیرید، کارشناسان ما در این زمینه، بهترین مشاور شما خواهند بود و خدمات مشاوره، بازدید بار، ارزیابی دقیق بار و ارائه قیمت مناسب بسته‌بندی و فریت کالای شما را ، به صورت حضوری و رایگان، برای شما انجام خواهند داد.

شرکت پرشین کارگو پارسیان به عنوان مشاور کاردان و باتجربه ، بهترین نوع و شکل بسته‌بندی را، جهت حمل ایمن کالا و لوازم منزل شما جهت حمل هوایی، به شما پیشنهاد داده و در صورت تمایل، مطابق استانداردها و قوانین حمل و نقل بین‌المللی بار هوایی، لوازم و کالاهای شما را بصورت کاملا تخصصی ، بسته‌بندی می‌نماید.


امکانات بسته‌بندی بار مسافری

با توجه به تنوع و گوناگونی کالا ها، داشتن اقلام بسته‌بندی متنوع و کامل، یک مزیت اساسی محسوب می‌گردد. شرکت پرشین کارگو پارسیان با دارا بودن کامل‌ترین و مجهزترین اقلام (انواع کارتن، انواع ضربه گیر، انواع پاکت، سلفون، انواع پالت، صندوق چوبی و فلزی و جعبه و …) در زمینه بسته‌بندی کالا، امکان بسته‌بندی ساده تا پیچیده‌ترین شکل‌های بسته‌بندی را فراهم نموده است. بسته‌بندی‌هایی شامل: بسته‌بندی کالاهای ظریف و شکستنی، بوفه، مبلمان، لوازم منزل، لوازم آشپزخانه، ظروف شکستنی، انواع تابلوها و... که جملگی مطابق با استانداردهای بین المللی صورت می‌پذیرند.

خوبست این نکته را هم بدانید که در طول سالیان دراز حضور در عرصه ی حمل و نقل بین المللی کالا، شرکت پرشین کارگو پارسیان تجربه طولانی و موفقی در زمینه ارسال بار فریت به نقاط مختلف دنیا را دارا می‌باشد.


هزینه بسته‌بندی بار فریت مسافری

هزینه بسته‌بندی بار مسافری چیزیست که هم برای مسافران دارای اهمیت بالایی‌ست و هم برای شرکت‌های حمل هوایی بار. چرا که تبعات آن برای هر دو طرف دارای اهمیت می‌باشد. لازم است بدانید کلیه فرایند بسته‌بندی در شرکت پرشین کارگو پارسیان، با در نظر گرفتن ایمنی، سبکی، استاندارد و ارزان بودن انجام می‌گیرد. کاهش هزینه‌های مشتری در کلیه مراحل، سرلوحه کار این شرکت بوده و رضایتمندی شما را، بهترین سرمایه‌ی ما می‌سازد.

بدیهی است اولویت در امر بسته‌بندی کالا، با در نظر گرفتن محافظت و ایمنی کالا انجام می‌گیرد؛ ولی انتخاب نوع و شکل بسته‌بندی، درهزینه حمل و هزینه خود بسته‌بندی و در مجموع هزینه‌های نهایی تاثیرگذار می‌باشد.
استفاده از مشاوره و خدمات تخصصی بسته‌بندی این شرکت، هزینه‌های شما را در بسته‌بندی مدیریت کرده، و کالای شما با کمترین وزن و ابعاد و بیشترین ایمنی بسته‌بندی می‌گردد.


بار حجمی چیست ؟ به چه باری، بار حجمی می‌گویند؟مسلما برخی از کالاها، نسبت به فضایی که اشغال می‌کنند، وزن کمتری دارند. به بیانی دیگر برخی کالاها مانند مبلمان و صندلی، با وزن کم، فضای زیادی را از انبار هواپیما به خود اختصاص می‌دهند. به دلیل وجود محدودیت وزن و حجم در انبار هواپیما، مطابق قوانین بین المللی اتحادیه جهانی هوانوردی (IATA)، اینگونه بارها به صورت بار حجمی محاسبه می‌گردند.

طبق فرمول زیر، ابتدا وزن معادل حجم بار (Volumetric Weight) بعد از بسته‌بندی محاسبه شده، سپس با وزن واقعی كالا يا وزن باسكولي (Gross Weight) مقایسه می‌شود و هر کدام از این دو بیشتر باشد آن را به عنوان وزن قابل پرداخت (Chargeable Weight) انتخاب می‌کنند و هزینه‌های حمل هوایی بار، بر طبق آن محاسبه می‌گردد.

وزن معادل حجم = 6000 / (بیشترین طول x بیشترین عرض x بیشترین ارتفاع)
* ابعاد بر حسب سانتی متر می‌باشد.

در واقع شما برای استفاده از هر متر مکعب فضای بار هواپیما، باید حداقل هزینه 167 کیلوگرم بار را بپردازید.

ایمنی بسته بندی بار

یک بسته بندی ایمن و استاندارد، در فاصله زمانی انبارداری، حمل و نقل و توزیع، صفات و مشخصات کالا را حفظ نموده و از صدمات و خطرات احتمالی و سرقت، جلوگیری می‌نماید. شرکت پرشین کارگو پارسیان با رعایت نکات مهم و کلیدی در زمینه امنیت بسته بندی، کالای شما را در مقابل هرگونه سرقت و دست برد احتمالی، در تمامی مراحل فریت بار شما به خارج از کشور توسط هواپیما، حفظ می‌نماید.


مجوزهای بسته بندی بار

همانطور که پیش‌تر هم گفتیم، برای ارسال بار در صندوق‌های چوبی به برخی کشورها، رعایت برخی قوانین و مقررات مخصوص، الزامیست. برای مثال در صورت استفاده از چوب خام (فرآوری نشده) در بار یا بسته بندی بار (صندوق چوبی، پالت چوبی و...) به مقاصد آمریکا ، کانادا و استرالیا، نیاز به سم‌پاشی و گرفتن گواهی مربوطه (Fumigation Certificate) از شرکت‌های مجاز و معتبر می‌باشد .

شرکت پرشین کارگو پارسیان جهت جلوگیری از جریمه در مقصد و یا جلوگیری از هزینه‌های قرنطینه و یا سایر هزینه‌های احتمالی، در صورت نیاز، این فرایند که شامل سم پاشی و صدور گواهی فوق می‌باشد را، در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای شما مشتریان محترم به انجام می‌رساند.